تبلیغات
www.mahdiblog.com امام مهربان - دوستان و دشمنان امام مهدی علیه السلام چه کسانی هستند؟عضویت در خبرنامه وبلاگ

نشانی ایمیل خود را در اینجا ثبت کنید تا آخرین مطالب وبلاگ به طور خودکار برایتان ایمیل شود.
منوی تصویری وبلاگ
جشنواره وبلاگ نویسی مهویت


برای آشنایی با جشنواره وبلاگ نویسی از طرف کانون خادم الرضا و چگونگی شرکت در برنامه های آن بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

موتور جستجو ...


نوای وبلاگدوستان و دشمنان امام مهدی علیه السلام چه کسانی هستند؟

دستهایمان را به سوی شما گرفتیم تا دست در دست هم، قدمهای بزرگی برداریم. می خواستیم از آنچه گذشته است و آنچه می گذرد، بدانیم تا آنچه اتفاق می افتد را بدانیم. می خواستیم در این انتظار، همراهانی داشته باشیم که نگاهشان، یاری بخش ما باشد. می خواستیم زیر آسمان، روی زمین، در دل رودخانه ها، در میان بیابانها، در جنگلها، بیشه ها، سبزه زارها... همه جا او را صدا بزنیم و نشانی اش را بگیریم.
راه طی شده ما، کوتاه و اندک بود، اما با همراهی شما، امیدی به آینده دارد. امید به فردا، امید به انتظار.

 


در پست های گذشته وبلاگ برای تآمل و هم فکری بیشتر با شما دوستان یك سوال
با متن: دوستان و دشمنان امام مهدی علیه السلام چه کسانی هستند؟
را طرح كردم كه برایتان به ایمیل یا نظرات وبلاگ ها ارسال نمودم .حال می خواهم تنها بخشی از این نظرات و پاسخ های ارزشمند شما را در وبلاگ امام مهربان قرار دهم تا همه بدانند منتظران مهدی آماده اند و در غفلت نیستند.


سینا : نه نغمه نی خواهم و نه طرف چمن
نه یار جوان نه باده ی صاف کهن

خواهم كه به خلوتكده ای از همه دور
من باشم و من باشم و من باشم و من

دوست آن است که از خود درونش در راه ارزشی والا بگذرد

و دشمن کسیست که خود درونش را بر هر چیزی ارجح میدندسحر: دوست آن است که اصول و معیارهای با او بودن را می شناسد و می داند که هر شعاری که در خلاف جهت موازین اسلامی است، از سوی دشمن صادر شده است حال آن فرد هر که می خواهد باشد...!
و بسیاری از ما چشم ها را براحتی می بندیم و باز هم فریاد یا مهدی سر می دهیم...!
خدا کند که روزی او را با موازین به حق اسلامی و شعارهای اسلامی، دشمن نخوانیم... و دشمنانش را بخاطر پیشینه آشنایی مان دوست نگیریم...
وای بر ما!


محمد: دوست حضرت مهدی (روحی فداه) کسی است که عَلَم و پرچم دجّال را با معیارهای اسلامی می شناسد. دوست او کسی است که می داند وقتی پرچم رنگین و پر زرق و برق آزادی و بی بند و باری در روابط زن و مرد بر دوش کسی خودنمایی می کند، آن فرد به حقیقت دجال است. اسلام محمد (ص) چنین می گوید مگر اسلامی دیگر آمده باشد! آن پرچم نمی تواند پرچم سبز و زینبی حضرت مهدی (عج) باشد و آن پرچم به حقیقت در جبهه مقابل اسلام و مهدی منتظر (ع) می باشد.


شهروز: دشمن مهدی کسی است که ظلمات قلبش، معیارهای روشن اسلامی را در نظرش می پوشاند و به روشنی بین دجال و حضرت را تشخیص نمی دهد!
و البته باطل سست و بی ثبات و حق ریشه دار و ماندنی است...
روز غربال رسیده... به مسلمانیمان نظری از سر تأمل بیندازیم، مبادا ما که مغرورانه خود را دوست مهدی می دانیم، با طناب پوسیده دجال ها به چاه دشمنی وی سقوط کنیم.


سعید کریمی :در نظر اول نمی شه به راحتی دوست و دشمن را تشخیص داد. چه بسا دوستی که در نظر اول دشمن بیاید و دشمنی که در نظر اول دوست جلوه کند....


منتظر قائم : آقا وقتی که بیاید می گوید تمامی مال و اموالی که به ناحق جمع کرده اید را باید پس دهید حتی اگر مهریه زنانتان کرده باشید و پست ومقام های که لایقش نیستد از شما گرفته می شود.
حال به نظر می رسدکه اکثر جامعه چون پست و مقامی ناحقی نگرفته اند و ثروت حرام خیلی جزئی در زندگیشان است (با توجه به این همه معصوم نیستد و احتمال گناه دارند) برای این افراد برگرداند مقدر جزئی از مال و ثروت که از راه حرام بدست آورده اند کار زیاد سختی نمی باشد. پس اکثریت از یاران آقامون حضرت ولی عصر می باشند.
ولی دشمنان حضرت:
صاحبان زور و قدرت، اکثر کسانی که در حال حاضر پست و مقام دارند و به خاطر بی کفایتی آنها مردم در رنج و سختی هستند.
این افراد چون طعم قدرت به مذاق آنها خوشایاند بوده با امام مخالفت کرده و از سخت ترین دشمان آقا می شوند و چه بسیارند از این افراد که به واسطه قدرت و پست و مقامشان ، خود و بستگانشان از اموال بیت المال ، برداشته اند وقتی امام به آنها میگوید این ثروت را برگردانید با آقا به مخالفت و دشمنی می پردازند.
برای روشن شدن مطلب مثالی می زنم:
اکثر افراد به طور متوسط مثلاً 50 میلیو ن تومان دارایی دارن امام می گوید 10 درصد آن از راه حرام بدست آوردی برای آن فرد برگرداندن 5 میلیون تومان کارسختی نیست ولی برای شخصی که 100 میلیاد تومان دارای دارد که 99 میلیارد و 950 میلیون تومان آن نامشروع کسب کرده فکر می کنم برگرداندن آن برایش کار سختی باشد.
اینان هستند دشمان حضرت


فاطمه: دوست حضرت، کسی است که برای با او بودن هیچ شرطی نگذارد.
دوست حضرت کسی است که حتی به اندازه یک دقیقه زمان و به اندازه یک پر کاه از دنیا، بین خود و او فاصله نخواهد و در هر لحظه و به هر اندازه که او بخواهد، آماده اجرای فرامین وی باشد.


مسافر: عقل حجت باطنی است و امام حجت ظاهری. كسی كه حجت باطنی را بر سرزمین وجودش حاكم كرده باشد،‌ می تواند خشنود باشد كه در مواجهه با حجت ظاهری دچار مشكل نمی شود و آنكس كه از هم اكنون عقل را در انزوا قرار داده باشد،‌لاجرم در دیدار با امام نیز او را نمی خواهد و پس می زند.
دوستان امام مهدی كسانی هستند كه هم اكنون عاقلانه زندگی می كنند و دشمنان او كسانی هستند كه از اكنون دچار تناقض و عقل ستیزی می باشند.


مهران: آقا...
بگذار به زیر قدمت خاك شوم خاك
ناچیز به یك گام تو خاك همه افلاك

دوستان حضرت مهدی(عج) كسانی هستند كه ایشان را غایب ندانند.او حاضر است.این ما هستیم كه غایبیم.غایب از خود.غایب از فطرت خود.غایب از نفس خود.
ما كه از نفس خود غایبیم از خدای خود غایبیم.ما كه از خدای خود غایبیم از امام زمان خود غایبیم.
پس بیاییم به این مساله فكر كنیم كه به راستی ما دوستان حضرتیم یا دشمنان او؟

پینوشت: فریاد بزن، بگذار همه صدای تو را بشنوند. بر فراز کوه ها فریاد بزن، بر بلندترین درختان سرو، همراه با پرندگانی که در آسمان پرواز می کنند، با ماهیان دریاها، فریاد بزن و بگو: آسمان مال ماست، فردا مال ماست، آینده مال ماست.
دست ما هنوز محتاج فشردن دستهای شماست. با یاری شما به اینجا رسیده ایم و می خواهیم که ادامه دهیم. برای هم دست شدن، برای هم فریاد شدن، برای ادامه دادن این راه، هم گام ما باشید.


تاریخ: سه شنبه 21 دی 1389
عنوان گروه : مقالات مهدوی ،