تبلیغات
www.mahdiblog.com امام مهربان - وقت است كه باز آییعضویت در خبرنامه وبلاگ

نشانی ایمیل خود را در اینجا ثبت کنید تا آخرین مطالب وبلاگ به طور خودکار برایتان ایمیل شود.
منوی تصویری وبلاگ
جشنواره وبلاگ نویسی مهویت


برای آشنایی با جشنواره وبلاگ نویسی از طرف کانون خادم الرضا و چگونگی شرکت در برنامه های آن بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

موتور جستجو ...


نوای وبلاگوقت است كه باز آیی

ثانیه‌ها در تپشند ، التهابی مهیج و شوقی شیرین در پیكر كوچكشان می‌جوشد. در گذر از لحظه‌ها كند می لغزند و شتاب همیشه را ندارند.

تعدادشان به عدد منتظران زمینی و آسمانی است ، هر كدام در سینه‌ای می‌تپند و شرار شوق را در فضا می‌افشانند.گرمای جانبخشی است. از لحظه هبوط آدم تا همین لحظه ، همه در این انتظار جان داده‌اند. غرش غمگین ابرها و شتاب شورانگیز قطره‌ها در رسیدن به خاك ، گردش خستگی ناپذیر و بی تأمل افلاك ، ذره ذره عطرهایی كه هر صبح، شور و شعف را به سینه‌ها می‌ریزند، شاخه‌هایی كه هر بهار از دل ساقه‌ها می رویند و.... همه به این شوق ،شوریده و حیران ، زمان را سپری می‌كنند .

چه جانكاه است ، نیایش ملكوت و دعای ناسوت ، چه دیر به ثمر می‌نشیند . بارالها!

نغمه‌ها در گلوها می‌میرند و ناله‌ها در سینه‌ها به سردی می‌گرایند . روح عاصی انسان در یأسی مرگبار، دست و پا می‌زند. كام تشنه كودكان یتیم می‌سوزد. سایه‌های عدالت ، گمگشته‌های هزار ساله آنهایند.

بشر در حصار سیمان و آهن و دود ، با سرعتی دیوانه وار ، سرگشته می‌چرخد . چه می‌خواهد؟ در پی كدام پناه ، واله و سرگشته زمان را سپری می‌كند؟ آنقدر در روزمرگی مدفون است كه ماورای ماده برایش افسانه جلوه می‌نماید.

وجودی كه ریشه و اساس هستی‌اش را در ملكوت اعلی بجا گذاشته است و این لباس پوسیده و بی مقدار را چند روزی به عاریت گرفته تا روح خود را برای لقای دوست، جلا دهد، چه غافل و بی خیال در بیغوله مادیات و در لایه‌های متعفن شهوات جا خوش كرده است .

ولی ....

فصل بیداری فرا رسیده است. ماده پرستان و مادی گرایان در تلاشی نه چندان موفق ، چند قرن جولان داده و ذهن نسیان پذیر بشری را در هاله ایدئولوژی به ظاهر عقلانی خویش به خوابی ابدی (به خیال خویش ) فرو برده‌اند.

اما خیزشهای فكری و انقلابی در دهه‌های انتهایی قرن بیستم و بیداری عمومی آغاز قرن بیست و یكم ،افق دیگری را فراروی بشر گشوده است.

جهان تشنه معنویت، خسته از شهوات و شهوت پرستی در پی آفتابی به بلندای ابدیت است تا روح زنگار بسته‌اش را ،‌ در نور پاكش صیقل دهد.

تاریخ: شنبه 19 تیر 1389
عنوان گروه :